Na terenach wiejskich od zawsze pokrzywę traktowano z bardzo dużym uznaniem oraz szacunkiem. Szybko zorientowano się o jej właściwościach leczniczych, które są pomocne w różnego rodzaju schorzeniach.

Występowanie

Na terenach wiejskich od zawsze pokrzywę traktowano z bardzo dużym uznaniem oraz szacunkiem. Szybko zorientowano się o jej właściwościach leczniczych, które są pomocne w różnego rodzaju schorzeniach. Do celów zdrowotnych wykorzystywane są liście rośliny, natomiast korzeń w medycynie ludowej również był znany.

Właściwości

Pokrzywa słynie z właściwości wzmacniających, przeciwzapalnych oraz regenerujących. Zawiera szereg aktywnych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz witaminę A, C, K, B, a także fosfor, siarkę, żelazo, potas, krzem i wiele innych. Pokrzywa posiada drogocenny wpływ na problem wypadania włosów. Działa również leczniczo przy schorzeniach łupieżu i łojotoku skóry głowy. Regularne stosowanie wpływa odżywczo, regenerująco, a także dodaje włosom witalności. Preparat z pokrzywy posiada właściwości bakteriobójcze i jest szczególnie zalecane podczas leczenia różnego rodzaju chorób skórnych: wyprysków czy trądziku ropnego. Sok z pokrzywy zalecany jest dla osób zmagających się z anemią.

Zastosowanie

Wyciąg z pokrzywy zalecany jest w problemach z układem moczowym, dzięki swoim właściwościom moczopędnym. Bardzo często zalecana jest w chorobach reumatycznych, a także chorobach skórnych.

Stosowanie wewnętrzne wyciągu z pokrzywy pomaga w detoksykacji organizmu oraz usunięciu szkodliwych metabolitów co w konsekwencji usprawnia pracę organizmu i pomaga dłużej zachować zdrowie. Stosowanie wyciągu z pokrzywy zalecane jest podczas różnych stanów zapalnych i przeciwbólowych. Zostało to potwierdzone naukowo, szczególnie u osób, które cierpią na schorzenie dny moczanowej w efekcie czego doświadczają bólu kostnego i stawowego. Pokrzywa przyspiesza wydalanie nadmiaru kwasu moczowego z organizmu.

Wysoka łodyga pokrzywy z drobnymi, białymi kwiatkami i zielonymi liścmi.

Rekomendacja

W ofercie Zioła Ukochane Medical szczególnie polecam do wypróbowania:

Źródło:

H.Różański

ziolaukochane

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *