Jodła syberyjska (Pichta) Abies syberica

Jodła syberyjska należy do drzew sosnowych iglastych. Występuje na Syberii, w Chinach. Wyrasta do 40 m wysokości. Istnieją różne odmiany jodły syberyjskiej.

Związkiem czynnym bardzo wartościowym jest olejek pichtowy, który zawiera octan bornylu, alfa pinen, mircen, beta pinen, kamfen i inne. Ma bardzo przyjemny, charakterystyczny ziołowy zapach.

Pichta syberyjska właściwości

Pichta działa wspomagająco na układ odpornościowy organizmu – pobudza immunologię.

Działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, a także wzmacniająco na serce. Ma działanie antybakteryjne, odkażające również na przewód pokarmowy i układ oddechowy. Działa przeciwgrzybiczo i przeciwwysiękowo, pobudza krążenie w kończynach, przyspiesza gojenie. Działa silnie przeciwwirusowo.

Ma również zastosowanie na skórę – ma właściwości przeciwłuszczycowe, przeciwtrądzikowe, a także wspomagające przy pokrzywce skórnej.

Jodła syberyjska (Pichta) ma wspaniałe właściwości przeciwreumatyczne i przeciwbólowe. Działa wspomagająco i regenerująco na układ kostno-stawowy, zmniejsza dolegliwości bólowe. Zalecana jest przy zwyrodnieniach, po stłuczeniach, bólach kostno-stawowych, bólach kręgosłupa i barków.

Olejek pichtowy zalecany jest również przy bólach głowy, a także w okresie przekwitania. Ma właściwości odprężające i wyciszające.

Do samodzielnego przygotowania specyfiku z pichtą można przygotować łatwą propozycje dr Różańskiego: 

Krem pichtowy – przepis

Wypróbuj ten prosty, ale bardzo skuteczny przepis na krem pichtowy! Potrzebować będziesz: 

Olejek pichtowy – 5 ml

Krem Nivea – 50 ml (1 opakowanie)

Składniki wymieszać. Krem wklepywać w skórę 1-2 razy dziennie. Wykazuje typowe działanie dla olejku pichtowego.

W ofercie Zioła Ukochane Medical polecam:

sól kąpielowa

Zawierająca wyjątkowe połączenie jałowca, pichty i kadzidłowca, nasza sól do kąpieli jest doskonała dla tych, którzy cierpią na kłopoty ze stawami i dolegliwości bólowe. Zanurz się w kojącej kąpieli i poczuj ulgę i ukojenie. Pozwól sobie na chwilę relaksu i wybierz naszą sól ziołową już dziś! Polecamy również nasze pozostałe sole d0 kąpieli!

źrodlo H.Różański

ziolaukochane

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *