O liściach laurowych słyszał już chyba każdy w naszym kraju. Jednak nie wszyscy wiedzą, że liście laurowe używane są od bardzo dawna w medycynie ludowej jako środek, który wspomaga leczenie wielu chorób i dolegliwości.
Zielony liść laurowy, rosnący na brązowej gałęzi. Małe, żółte kuleczki wyrastające z gałęzi.

Występowanie

O liściach laurowych słyszał już chyba każdy w naszym kraju. Posiadają szerokie zastosowanie w kuchni do przyrządzania potraw. To jedna z najczęściej stosowanych przypraw. Jednak nie wszyscy wiedzą, że liście laurowe używane są od bardzo dawna w medycynie ludowej jako środek, który wspomaga leczenie wielu chorób i dolegliwości.

Surowcem zielarskim są liście laurowe, które zawierają największą ilość olejku eterycznego. To właśnie z nich produkuje się olej laurowy, który zawiera między innymi: linalol, eugenol, felandren, pinen, geraniol. Najlepszy jakościowo surowiec pochodzi z Europy Południowej. Roślina ta jest bardzo silnie aromatyczna.

Właściwości Liści Laurowych

Wyciąg z liści laurowych pobudza oraz usprawnia krążenie w kończynach i całym ciele. Dodatkowo pobudza układ pokarmowy, a także wpływa na układ nerwowy, działa detoksykacyjnie oraz usprawnia usuwanie szkodliwych metabolitów. Posiada również właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne jak również hamują rozwój bakterii chorobotwórczych.

Błyszczące liście laurowe. Wyrastające z brązowej gałęzi. Małe, żółte kuleczki wyrastające z gałęzi. Na roślinę padają promienie słoneczne.

Zastosowanie

Wyciąg z liści laurowych stosowany jest jako olej laurowy, olejek eteryczny, ale również w formie nalewki alkoholowej, naparów i wywarów. Olej laurowy często jest składnikiem wielu maści oraz smarowideł, które pomagają w działaniu przeciwzapalnym, gojącym, jak i regeneracyjnym.

Rekomendacja Liści Laurowych

W ofercie Zioła Ukochane Medical polecam do wypróbowania produkty na dolegliwości kostno-stawowe, zwyrodnienia, po kontuzjach, dolegliwości bólowe, bóle kręgosłupa, nóg,przeciążenia, reumatyzm :

  • Maść żywokostowa z gojnikiem, liściem laurowym i siedmiopalecznikiem błotnym na smalcu gęsim
  • Olej żywokostowy z gojnikiem, liściem laurowym i siedmiopalecznikiem błotnym na oleju lnianym
  • Smarowidło z jałowca, pączków topoli, żywicy sosny i olejem laurowym

ziolaukochane

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *